Dedeli sağlıklı içme suyuna kavuşuyor

Dedeli sağlıklı içme suyuna kavuşuyor

 Dedeli sağlıklı içme suyuna kavuşuyor

23.11.2020 - 11:21

Güncelleme : 23.11.2020 - 14:47
-- 152 kişi okudu

Patnos ilçesi Dedeli Belde Belediyesi, beldenin 30 yıllık su sıkıntısını tamamen ortadan kaldırıyor.

Dedeli’nin daha sağlıklı ve yaşanabilir bir belde olması amacıyla ulaşımdan altyapıya kadar her alanda farklı projeleri sunan Dedeli Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek projelere devam ediyor.

Dedeli Belde Belediye Başkanı Reşit Kıvanç, gazetecilere yaptığı açıklamada göreve geldikten sonra çok önemli çalışmalara imza attıklarını ve sürecin planlanan şekilde devam ettiğini söyledi.

Kıvanç, seçim döneminde üzerinde önemle durduğu vaatlerin başında gelen içme suyu projesini hayata geçirdiklerini belirterek, “Göreve geldiğimizden bu yana yaklaşık 18 ay
geçti. Seçim zamanında söz verdiğimiz projelerimizi bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Altyapı sorununu çözdüklerini anlatan Kıvanç, şöyle konuştu:

“Beldenin en büyük sorunu olan ve bu güne kadar gerek altyapısı gerek geçtiği yerlerdeki arsa sorunu yüzünden kimse bu işe yanaşmıyordu. Milletvekilimiz Ekrem Çelebi’nin de girişim ve gayretleriyle bu sorunu çözdük ve içme su projesinin startını verdik. Sayın vekilimiz Ekrem Çelebi’ye beldemiz adına teşekkür ediyorum. 3 bin 500 nüfuslu beldemizde her evin musluğunda temiz içme su akacak.


Beldemizin nüfusu 25 bine ulaşsa bile bu suyumuz yetecektir.”

  • Sağlık Bakanlığından onaylı temiz su

Suyu kendi mezraların da getirdiklerini ifade eden Kıvanç, “İçme suyunu Nisan ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Suyumuz saniyede 30 litre akmakta ve debisi yüksek.Sağlık Bakanlığına göndermiş olduğumuz su numunelerinde herhangi bir sıkıntı çıkmamıştır.Tamamen temiz ve kullanmaya elverişli olarak raporlanmıştır” dedi.

Başkan Kıvanç, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin destekleriyle alt yapı ve içme su projesinin startını verdiklerini söyledi. Taht yaylasından beldemizdeki su deposuna kadar olan ana hat toplam 18 kilometre.

Kesintisiz temiz içme suyu için personellerin gecesini gündüzüne katarak yaklaşık 30 santimlik karın altında ve eksilere düşen hava sıcaklığında fedakarca çalışmalarını sürdürüyor. Ekip arkadaşlarıma bu yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Birlikte daha nice çalışmalarla belde halkımıza hizmetlerimiz devam edecektir.” İ.E.S.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın