Komandolar Patnos’tan dualarla Afrin’e uğurlandı

Komandolar Patnos’tan dualarla Afrin'e uğurlandı

 Komandolar Patnos’tan dualarla Afrin’e uğurlandı

10.03.2021 - 13:06

Güncelleme : 10.03.2021 - 13:06
-- 42 kişi okudu

Patnos 3. Jandarma Alay Komutanlığındaki askerler, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere bölgeye uğurlandı.

Patnos 3. Jandarma Alay Komutanlığı’nda düzenlenen uğurlama törenine Patnos Kaymakamı Mustafa Maslak, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Ağrı İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, Patnos Jandarma Alay Komutanı Albay Süleyman Küçükkaraağaç, asker aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Uğurlama programında konuşan Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, bu güne kadar vatanın bölünmez bütünlüğüne kast eden terörist unsurları imha etmek maksadıyla sizlere tevdi edilen tüm görevleri ecdadınıza yakışır bir şekilde yerine getirdiniz.Şimdi ise yanı başımızdaki coğrafyada mazlumların haklarını korumaya, ülkenin bekasına yönelik görevleri icra etmeye gidiyorsunuz.

Sizleri şanlı tarihimizden aldığımız güç, asil milletimizin sevgi güven ve dualarıyla bu göreve uğurluyoruz. Alnımızın akıyla bu görevden  de başarı ile döneceğinize yürekten inanıyorum. Aileleriniz bizlere emanettir. Gözünüz arkada kalmasın. Kılıcınız keskin, yolunuz bahtınız açık olsun dedi.

Patnos Jandarma Alay Komutanı Albay Süleyman Küçükkaraağaç, 3’üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığı, Suriye görev gücü kapsamında Afrin’de verilecek her türlü görevi yapmaya hazırdır.

Sınırlarımızda yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, bizler birbirimize kenetlendiğimiz sürece, Allah’ın izniyle bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur. Türkiye Cumhuriyeti sadece kendi milletinin umudu değil, gönül dünyasındaki yardıma muhtaç bütün mazlumların umudu olan bir ülkedir. Türk Jandarması her zaman milletinin emrinde, barışın ve mazlumların yanında olmuş ve olmaya devam edecektir.

Ulu önder ve ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün buyurduğu gibi, birinci vazifemiz; Türk Cumhuriyetini, Türk istiklalini ebediyen muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Yolunuz ve bahtınız açık, gazanız mübarek, kılıcınız keskin, Allah yar ve yardımcınız olsun dedi.

Mehmetçikler için kurban kesilerek duaların okunduğu törende askerlerin eş ve çocuklarıyla vedalaşması sırasında duygusal anlar yaşandı.

Patnos 3. Jandarma Alay Komutanlığı’nda düzenlenen uğurlama töreninin ardından askerler konvoylar eşliğinde görev yapacakları Afrin’e uğurlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın