Ağrı’da Muhasebe Haftası kutlandı

Ağrı’da 1-7 Mart Muhasebe Haftası nedeni ile Ağrı Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası üyelerinin katılım sağladığı akşam yemeği programı düzenlendi.

 Ağrı’da Muhasebe Haftası kutlandı

06.03.2022 - 12:45

Güncelleme : 06.03.2022 - 12:45
-- 509 kişi okudu

Ağrı’da 1-7 Mart Muhasebe Haftası nedeni ile Ağrı Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası üyelerinin katılım sağladığı akşam yemeği programı düzenlendi.

Özel bir restoranda düzenlene programa katılan Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı İbrahim Şahin yaptığı konuşmasında, 1-7 Mart Muhasebe Haftası’nı kutladıklarını belirterek, sürdürülebilirliğin ön plana çıktığı ve giderek öneminin arttığı bu dönemde tüketim anlayışından, üretim anlayışına herkesi köklü bir değişim beklediğini söyledi. Başkan Şahin, mali müşavirlerin bu değişim sürecinde işletmelere ve ekonomiye güven sağlayan danışmanlar olarak yol gösterici olacağını ifade etti.

Mali müşavirlerin ülke ekonomisinin gelişmesine önemli katkı sunduğunu belirten Başkan Şahin, ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde hizmet sunan, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirlerin üreten, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalıştığını vurguladı.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu olduğunu ifade eden Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Şahin, dünyanın ve ülkenin yeni bir döneme girdiğini söyledi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Şahin, “Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğini düzenleyen ve 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren, 3568 sayılı Meslek Yasasına istinaden, 117 bin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 4 bin 900 Yeminli Mali Müşavir ile 18 bin stajyer ülke genelinde faaliyet göstermektedir.

77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 8 Yeminli Mali Müşavir Odası, TÜRMOB çatısı altında hizmet vermektedir. Toplumsal yaşamı tehdit eden pandemi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yaratmış olduğu belirsizlik ortamında, Muhasebe Haftamızı kutluyoruz. Dünyada savaş senaryolarının tartışıldığı bu belirsiz ortamda, ekonomide yaşanan sıkıntılar vatandaşlarımızın, işletmelerimizin ve meslektaşlarımızın zorluklarla dolu bir süreç yaşamasına neden olmaktadır. Dünyanın ve ülkemizin bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğine olan umudumuz tamdır. Bu zor dönemi aşmada ve işletmeleri yarınlara hazırlamada Mali Müşavirler özel bir rol üstlenecekler” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından program verilen yemek ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın