“Bir âlimin ölümü, bir âlemin ölümüdür”

Patnos Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhsin İnan Doğansu köyünde defnedildi.

 “Bir âlimin ölümü, bir âlemin ölümüdür”

08.10.2020 - 13:02

Güncelleme : 08.10.2020 - 13:02
-- 430 kişi okudu

Patnos Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhsin İnan Doğansu köyünde defnedildi.

Patnos Doğansu köyü İnan ailesinden Patnos Din Görevlileri Derneği Başkanı İmam Muhsin İnan, tedavi gördüğü İstanbul’da vefat etti. Cenazesi sabah’ın erken saatlerinde merkeze bağlı 15 km. uzaklıktaki Doğansu köyü’ne getirilerek köy mezarlığına defnedildi.

Yoğun bir katılımın yaşandığı defin işlemlerinde Muhsin İnan, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa defnedildi.

Allah Rahmet Eylesin….

Âlimler peygamberlerin vârisleridir. Şeref, övünç ve değer olarak bu derece ve bu rütbe insana yeter. Zira Peygamberlik rütbesi üstünde hiçbir rütbe yoktur. Dolayısıyla bu rütbenin varisinin şerefi üstünde de hiçbir şeref yoktur.

“Kim bir ilim öğrenmek için bir yola sülûk ederse ALLAH Teâlâ onu cennete giden yollardan birine dahil etmiş demektir. Melekler, ilim talibinden memnun olarak kanatlarını üzerlerine koyarlar.

Göklerde ve yerde olanlar ve hatta denizdeki balıklar âlim için istiğfar ederler. Âlimin âbid üzerindeki üstünlüğü dolunaylı gecede ayın diğer yıldızlara üstünlüğü gibidir. Âlimler peygamberlerin vârisleridir.

Peygamberler ne dinar ne dirhem miras bırakırlar ama ilim miras bırakırlar. Kim de ilim elde ederse bol bir nasib elde etmiştir.”

Mekanın Cennet Olsun Seydam…

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın