Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24.11.2020 - 11:30

Güncelleme : 24.11.2020 - 11:31
-- 493 kişi okudu

Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun özelliğidir. Tarihin bütün çağlarında öğretmenler, insanoğlunun bilmeye, öğrenmeye giden yollarında bir öncü, bir rehber olmuştur.

Öğretmenlik, fedakârlık ister, emek ister. Kendinden, özünden vermeyi gerektirir. Öğretmenlik mesleğini gönülden sevmeyen, kendini çocuklara ve insanlığa adamayan hiçbir kimse gerçek manada küçük kalplere dokunmanın tadına varamayacaktır. Bu anlamlı fedakârlık, yapılan işin kutsallığına olan inançtan gelmekte, öğretmenlerin çocuklara olan sevgisi, sabrı, hoşgörüsü, bu inançtan beslenmektedir.

Sizlere emanet edilen yavrularımızı, milli, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Yarının güçlü Türkiyesi, sizin kutsal emekleriniz üzerinde inşa edilecek. Size inanıyoruz, size güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar. Ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara başarı, mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim”

Yakup Taşdemir
İlçe Milli Eğitim Müdürü

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın