Patnos, meyvecilik’te söz sahibi olacak

Patnos, meyvecilik'te söz sahibi olacak

 Patnos, meyvecilik’te söz sahibi olacak

17.05.2020 - 14:12

Güncelleme : 17.05.2020 - 14:15
-- 1.004 kişi okudu

“Kapama Meyve Bahçeleri Projesi” kapsamında Patnos bölgenin meyve ihtiyacını karşılayacak

Ağrı Valiliği tarafından İl Özel İdare Müdürlüğünce çiftçilerimizin tarımsal girdisini arttırmak amacı ile başlatılan, Minimum 5 dekar maksimum 10 dekar alanlarda olacak şekilde yüzde 80 hibeli ”Kapama Meyve Bahçeleri ” projesi kapsamında Patnos 100 proje ile meyve bahçesi kurumunu tamamlayarak, meyve üretiminde büyük başarı sağlayacak.

Ağrı Valiliği İl Özel idare müdürlüğü tarafından yürütülen ‘’Kapama Meyve Bahçeleri ‘’ projesi ile Patnos’ta ağaçlandırma çalışmaları bitirilerek proje sahiplerine teslim edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Patnos Ziraat Odası Başkanı Hakan Hakverdi, 2018,2019,2020 yılları arasında Valimiz Süleyman Elban’ın girişimleri sonucu İlimizde uygulanan “Kapama Meyve Bahçeleri Projesi” ile ilçemizde 103 proje ile 51 hektar üzerine yaklaşık 5 bin adet elma ,armut, vişne ,erik, ceviz, kiraz gibi meyve ağaçları Ziraat mühendislerinin gözetiminde ekilmiştir. Başlangıcı 3 sene olan bu proje’nin Patnos ilçesinde tamamlandığını belirterek, ürün almayı hedeflediklerini, belirtti.

Başkan Hakverdi, proje kapsamında Başkanlığımızca, ziraat mühendislerimiz tarafından ziyaretlerimiz devam etmekte olup projeden daha fazla verim almak için çiftçilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Bu proje ile tarımsal girdimizi arttıran Valimiz Süleyman Elban’a, İlçe Kaymakamımız Enver Özderin’e , İl Tarım Müdürlüğü ziraat mühendislerine Patnos’lu çiftçiler adına teşekkür ediyorum dedi.

Patnos, meyvecilik'te söz sahibi olacak

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın