Patnos’ta 5 metrelik dev kardan gelin ve damat ilgi odağı oldu

Patnos'ta 5 metrelik dev kardan gelin ve damat ilgi odağı oldu

 Patnos’ta 5 metrelik dev kardan gelin ve damat ilgi odağı oldu

02.02.2021 - 9:55

Güncelleme : 02.02.2021 - 10:02
-- 554 kişi okudu

Ağrı’nın Patnos ilçesinin Doğansu köyünde vatandaşların yaptığı 5 metrelik dev kardan gelin ve damat köy halkının ilgi odağı oldu.

Doğansu köyünde çiftçilik yapan Davut İmamoğlu (21), karın yağması ve pandemiden dolayı kısıtlamaların olduğu günlerde can sıkıntısından kendi evlerinin önünde yapmış olduğu 5 metrelik dev kardan gelin ve damat köyün ilgi odağı oldu.

İmamoğlu, çiftçi aileden geliyoruz. Dedelerimiz atalarımız bu köyde çiftçilikle uğraşıyor. Yazın buğday, arpa, şeker pancarı ekip biçiyoruz. Kışın ise hayvancılık yaparak geçimimizi sağlıyoruz.

Pandemi’den dolayı evde otura otura sıkıldık. Geçenlerde üç gün üst üste yağan karın tadını çıkarmak için kendi evimizin bahçesinde ben kardeşlerim Habil ve Hatip ile birlikte dev kardan gelin damat yapmaya karar verdik. Yaklaşık 3 gün süren emeğimiz havaların yumuşaması ile birlikte kardan gelin ve damadımız yıkılarak heba oldu. Üç günlük bir emeğin karşılığında bir fotoğraf dahi çekemediğimiz dev kardan gelin ve damadımızı yeniden yapmaya başladık.

Bu yaptığımız kardan damat ve gelin Türkiye’de ilk. Ben bu güne kadar 5 metrelik bir kardan gelin, damat veya kardan adam yapanı görmedim duymadım dedi.

İmamoğlu, köyümüzü yaklaşık beş yüz hane. Köyde yaşayanlarda böyle bir kardan gelin, damadı ilk defa gördüler. Bahçemizde köy halkı fotoğraf çekmek için geliyorlar. Yaptığım bu iş hoşuma gitti. Emeğimizin karşılığı fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmaktır dedi.

Davut İmamoğlu, ilk yaptığım eserimle gurur duyuyorum. Bir dahaki sefere inşallah dev bir traktör yaparak yine Türkiye’de karın eksik olmadığı Patnos’umuzu televizyonlarda ve haber bültenlerinde göstermeyi arzuluyorum dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın