Patnos’ta kaçak telefon operasyonu

Patnos'ta gümrüklerden kaçak olarak geçirilen ve İMEİ numaraları değiştirilerek piyasaya sürülen 130 telefon ele geçirildi.

 Patnos’ta kaçak telefon operasyonu

02.11.2021 - 19:32

Güncelleme : 02.11.2021 - 19:32
-- 481 kişi okudu

Patnos’ta gümrüklerden kaçak olarak geçirilen ve İMEİ numaraları değiştirilerek piyasaya sürülen 130 telefon ele geçirildi.

Ülke genelinde eş zamanlı yapılan ‘Sinyal Operasyonu’ düzenlendi

Emniyet birimleri, gümrüklerden kaçak olarak geçirilen ve İMEİ numaraları değiştirilerek piyasaya sürülen telefonlara yönelik 76 ilde eş zamanlı ‘Sinyal Operasyonu’ adlı operasyon düzenledi.

Sinyal Operasyonu, kaçak yollarla Türkiye’ye getirilen telefonların piyasaya sürülmesiyle ilgili bazı tespitler üzerine başlatıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalarda, cep telefonlarının gümrüklerden kaçak olarak geçirildiği belirlendi. Bu amaçla suç yapılanmalarının zulalı araçlar hazırlattığı, telefonların gizli bölmelerde ülkeye sokulduğu tespit edildi. Operasyonda şu ana kadar 70 kişi gözaltına alındı, bin 145 adet kaçak cep telefonu, 7 kilogram toz esrar ele geçirildi.

Ülke genelinde eş zamanlı yapılan SİNYAL operasyonu kapsamında Ağrı KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmada, 374 adet gümrük kaçağı akıllı cep telefonu, 51 adet gümrük kaçağı tuşlu telefon olmak üzere toplam 425 adet gümrük kaçağı cihaz ele geçirildiği bildirildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın