Patnos’ta Kitap bağışı kampanyası

Patnos'ta Kitap bağışı kampanyası

 Patnos’ta Kitap bağışı kampanyası

31.05.2021 - 14:44

Güncelleme : 31.05.2021 - 14:44
-- 513 kişi okudu

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği Protokolü kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Patnos ilçesinde de Ceza evlerine kitap bağış kampanyası start aldı.

Programda konuşan Patnos Cumhuriyet Başsavcı V. Ahmet Ata İlhan, Bakanlığımızın başlatmış olduğu kitap bağış kampanyası startını veriyoruz. Kitapların girdiği ceza evlerinde, bu güne kadar bir çok vatandaşımız üniversiteyi bitirdi.Bir çok vatandaşımız hafız oldu. Bir çok vatandaşımız kitap okuyarak boş zamanlarını değerlendirdi. Kitapların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış bulunuyoruz. Başlattığımız “Bir Kitap,Bir Umut” kitap kampanyasına göstermiş olduğunu hassasiyet ve teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim dedi.

Kampanya dahilinde kurdela kesiminin ardından Ceza evlerine kitap bağışı için gelen katılımcıların bağışladığı kitapların ardından verilen ufak bir kokteyl ile program sona erdi.

Patnos Adalet Sarayı önünde yapılan “Bir Kitap,Bir Umut” kitap bağış kampanyasına İlçe Kaymakamı Mustafa Maslak,Başsavcı V. Ahmet Ata İlhan,ğır Ceza Başkanı Muhammet İkbal Çelik,Ceza evi Savcısı Fatih İbiş, Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir,İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Recep İncekaya,İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin,İlçe Jandarma Komutanı Selçuk Özen,Açık Ceza evi müdürü Orhan Mağrufoğlu,Kapalı Ceza evi müdürü Hikmet Gölge, savcı,hakim ve adliye personeli katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın