Patnos’ta sınav öncesi okullar dezenfekte edildi

Patnos'ta sınav öncesi okullar dezenfekte edildi

 Patnos’ta sınav öncesi okullar dezenfekte edildi

19.06.2020 - 12:21

Güncelleme : 19.06.2020 - 12:21
-- 650 kişi okudu

Korona virüsle mücadele tedbirleri nedeniyle ertelenen LGS öncesinde Patnos’ta 58 okulda önlemler arttırılmaya başlandı, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce temizlik ve dezenfektan çalışmaları başlatıldı.

Cumartesi günü yapılacak olan ve 3407 öğrencinin katılacağı LGS sınavı öncesi gerekli temizliğin iki kere yapıldığını kaydeden Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir, öğrencilerin ve velilerin içlerinin rahat etmesi için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Taşdemir, “Öğrenciler sınava tertemiz ortamda girecek. Dezenfekte ve temizlik çalışmaları ile okullarda sağlıklı ve steril bir ortam oluşturuluyor. 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan LGS öncesinde yapılan dezenfekte çalışmaları ile sınav yapılacak okullarda insan sağlığını tehdit edecek hiçbir olumsuzluk yaşanmayacaktır. Gençlerimizin içi rahat olsun. Sınava girecek gençlerin ve ailelerinin içinin rahat etmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

Sınava girecek çocuklarımız ve velilerinin heyecanını bizde yaşıyoruz. Gençlerimiz bu yıl sosyal mesafe kuralına dikkat ederek ve koruyucu maske kullanarak sınava girecekler. Uygun sınav ortamını oluşturmak için MEB ailesi olarak 10 gündür durmadan çalışıyoruz. Çocuklarımız rahat olsun, sadece sınava konsantre olsunlar. Uygun bir sınav ortamı ve atmosferi için ne gerekiyorsa bizler yaptık. Allah hiç bir çocuğumuzun emeğini ziyan etmesin inşallah” dedi. K.ÖZDEMİR

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın