Patnos’ta Trafik Haftası etkinlikleri

Patnos'ta Trafik Haftası etkinlikleri

 Patnos’ta Trafik Haftası etkinlikleri

05.05.2020 - 2:35

Güncelleme : 05.05.2020 - 2:35
-- 526 kişi okudu

Patnos’ta, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında polis ve jandarma ekipleri sürücülere broşür dağıtarak trafik kurallarına uydukları için teşekkür etti.

Bu yıl 2-­8 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki Karayolu Trafik Haftası etkinliklerinde, ‘Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda’ ve ‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye’ sloganı kullanıldı.

Trafik Haftası vesilesiyle İlçe Emniyet ve Jandarma ekipleri trafik denetleme kontrol noktalarında sürücülere çeşitli bilgilendirmelerde bulunup broşür dağıttı. Ekipler, araç kullanırken dikkati azaltması nedeniyle cep telefonu kullanımı, aşırı hız, alkollü araç kullanımı, hatalı park başta olmak üzere bu dönemde de yine aynı kararlılıkla denetimlere devam edileceğinin altı çizildi.

Korona virüs salgınına karşı yapılan mücadele kapsamında araç içinde de sosyal mesafe şartlarına uyulması uyarısında bulunan ekipler, araçlarda bulunan vatandaşlara maske dağıttı.

Patnos İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, “Ülkemizde trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı bölücü terör örgütünün döktüğü kandan, doğal afetlerin aldığı candan daha fazladır. Trafik kazalarını tamamen önleyebilmek belki mümkün değildir, ancak bu kazaları sayıları ve sonuçları ile en az seviyeye indirebilmek bizlerin elindedir. Meydana gelen kazaların geneli sürücü hatalarından kaynaklanıyor dedi.

Şahin, Ağrı yolu uygulama alanında Patnos Trafik Denetleme Büro Amirliği, Patnos Bölge Trafik İstasyon Amirliği ve Patnos Jandarma Trafik Tim Komutanlığı’na bağlı ekiplerle yapılan uygulamalarda karayolunu kullanan vatandaşlarımızın kontrolleri yapılmış, bilgilendirmek amacıyla gerekli uyarılar yapılıp dikkatli olmaları konusunda uyarılmışlardır. Trafik kurallarına uydukları için sürücülere teşekkür ederek, aynı kararlılıkla denetimlere devam edileceği bilgisini verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın