Vali Elban: Leyla Açlıktan Hayatını Kaybetti

03.07.2018

19.975 views Kişi Okumuş

1 Yorum

Ağrı Valisi Süleyman Elban, minik Leyla ile ilgili açıklama yaptı. Vali, küçük kızın açlıktan hayatını kaybettiğini ve vücudunda istismar ya da tecavüz izi olmadığını söyledi.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, minik Leyla ile ilgili açıklama yaptı. Vali, küçük kızın açlıktan hayatını kaybettiğini ve vücudunda istismar ya da tecavüz izi olmadığını söyledi.

“ÖLÜM NEDENİ 8-10 GÜN AÇ BIRAKILMASI”

Ağrı Valisi Süleyman Elban, 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla’nın otopsi raporuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Elban şunları söyledi:

“Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış… Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması…”

“HERHANGİ BİR İSTİSMAR VE TECAVÜZ EMARESİ DE YOKTUR”

Vali Elban, “Açlık nedeniyle ölmüş ve çocuğun cesedinde herhangi bir darp, yaralama izi mevcut değil. Yine o süre zarfında herhangi bir vahşi hayvan tarafından yaralama da söz konusu değil. Herhangi bir istismar ve tecavüz emaresi de yoktur” dedi.

“LEYLA KAÇIRILDI”

Gazetecilerin gözaltıyla ilgili sorusuna Vali Elban, ‘Var, bazı ipuçlarımız da var. Çalışmalar devam ediyor, savcılık olayın üzerinde çok yoğun bir değerlendirmesi var.’ yanıtını verdi. Gözaltı sayısıyla ilgili açıklama yapmayan Vali Elban, ‘Leyla kaçırıldı mı, kayıp mı oldu’ sorusuna ise ‘Kaçırılma’ yanıtını verdi.

Türkiye’yi Yasa Boğan Minik Leyla Sabahın İlk Işıklarında Toprağa Verildi

Ağrı’da 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in babası cenaze töreni istemedi. Minik Leyla Ağrı’da gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Ağrı’da Ramazan bayramının ilk günü ailesi ile birlikte bayram ziyareti için gittiği Bezirgan Köyü’nde kaybolan ve 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir Ağrı’da toprağa verildi.

MİNİK LEYLA SABAH SAATLERİNDE AĞITLARLA TOPRAĞA VERİLDİ

18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla’nın cenazesi, Ağrı Belediyesi’ne ait cenaze nakil aracıyla alınarak, Ağrı kent merkezindeki baba evine getirildi. Cenazeyi karşılayan yakınları, gözyaşlarına boğuldu.

Ardından cenaze, kaybolduğu merkeze 15 kilometre uzaklıktaki dedesi Zeki Aydemir’in yaşadığı Bezirhane köyüne götürüldü. Burada sabahın erken saatlerinde, minik Leyla’nın cenazesi gözyaşları ve ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

ACILI BABA CENAZE TÖRENİ İSTEMEDİ

Baba Nihat Aydemir’in bugün öğle yapılması planlanan cenaze için tören istemediğini belirtmesi üzerine, Leyla Aydemir’in sabah defnedildiği belirtildi.

CANSIZ BEDENİ 18 GÜN SONRA DERE YATAĞINDA BULUNDU

Ağrı’da 18 gün önce, kaybolan Leyla Aydemir’den dün acı haber geldi. Leyla’nın cansız bedeni, Bezirhane köyüne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiindeki daha önce arama yapıldığı belirtilen yerde dere yatağında yüz üstü suya atılmış şekilde bulundu.

CENAZESİ OTOPSİ SONRASI MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Ağrı’da ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolduktan 18 gün sonra bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in cenazesi, Erzurum’daki otopsi işleminin ardından memleketine gönderildi.

OTOPSİ İŞLEMİ 3,5 SAAT SÜRDÜ

Bezirhane köyünde bulunmasının ardından Erzurum Adli Tıp Kurumuna getirilen minik Leyla’nın naaşının otopsi işlemi 3,5 saat sürdü. Daha sonra Leyla’nın cenazesini taşıyan ambulans, memleketi Ağrı’ya hareket etti.

“LEYLA’M KANIN YERDE KALMAYACAK”

Cenazeyle Ağrı’dan Erzurum’a gelen ve güçlükle ayakta durabilen Leyla’nın amcası Yusuf Aydemir, naaş ambulansa konulurken “Leyla’m, senin kanın yerde kalmayacak.” ifadesini kullandı.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Kemal
03 Temmuz 2018 - 13:51

İdam istiyorum