24 Kasım Öğretmenler günü Patnos’ta kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kutlandı.

 24 Kasım Öğretmenler günü Patnos’ta kutlandı

25.11.2021 - 11:52

Güncelleme : 25.11.2021 - 11:52
-- 482 kişi okudu

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan ve 1981 yılından bu yana her yıl kutlanan “Öğretmenler Günü” kutlama programı düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile müdürlüğümüzce gerçekleştirilen program doğrultusunda okul ziyaretleri yapıldı. Ziyaretler kapsamında 24 Kasım günü doğan öğretmenlerimize doğum günü kutlamaları gerçekleştirildi. İlçemizde bulunan emekli öğretmenlerimizin evlerine konuk olarak Öğretmenler Günü kutlandı.

Patnos Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi koordinesinde 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen kutlama programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir, Şube Müdürleri Onur Can, Orhan Oğuzhan, Mesut Solmaz, Zeynep Oğuz Çam ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kutlama programı, ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir öğretmenlerin toplum üzerindeki etkisi ve önemi hakkındaki konuşmasını gerçekleştirdi. Daha sonrasında ilçe öğretmenlerini temsilen Süphandağı Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Merve Şişman ve emekli öğretmen Şaban Işık birer konuşma yaparak program devam etti.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir tarafından emekli öğretmen Şaban Işık’a , Akıl ve Zeka Oyunları Yarışmasında dereceye giren öğretmenlerimiz Eda Karadaş, Özge Ünlü’ye birer plaket takdim edildi.

Program, adaylık sürecini başarıyla tamamlayan öğretmenlerimizin yemin töreni ve sonrasında Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Müzik öğretmenleri tarafından sunulan müzik dinletisi ile sona erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın