Patnos’ta Dünya Çevre Günü kutlandı

Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı, Dünya Çevre Günü dolayısıyla Patnos Adalet Sarayın 'da ilçedeki öğrencilerin yapmış olduğu resim sergisinin ardından farkındalık oluşturmak için bahçeye ağaç diktiler.

 Patnos’ta Dünya Çevre Günü kutlandı

05.06.2024 - 13:02

Güncelleme : 05.06.2024 - 13:13
-- 234 kişi okudu

Temiz bir çevrenin önemine vurgu yapmak amacıyla her yıl Haziran ayının ilk haftası kutlanmaya başlanan Dünya Çevre Haftası, Patnos’ta kutlandı.

Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı, Dünya Çevre Günü dolayısıyla Patnos Adalet Sarayın ‘da ilçedeki öğrencilerin yapmış olduğu resim sergisinin ardından farkındalık oluşturmak için bahçeye ağaç diktiler.

Çevrenin öneminden bahsederek açıklamalarda bulunan Patnos Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Çıplak, “Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü, hepimizin çevreye duyarlı olması lazım. Bu dünya bir tane, hepimiz burada yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. O yüzden çevre duyarlılığı ve bilinci hat safa da olması gerekiyor. İlçede farkındalık oluşturmak için öğrencilerimizin çizdiği çevre ile ilgili resimleri sergileyerek etkinlik düzenledik. Katılımcılara ve öğrencilerimize teşekkür ederim dedi.

Program Adalet Sarayı önündeki ağaç dikimi ile son buldu.

Programa Patnos Kaymakamı Hasan Taş, Ağır Ceza Reisi Seyyit Ahmet Halhallı, 3. Jandarma Alay Komutanı Erden Eren, Emniyet Müdürü Aziz Çömez, Patnos Belediye Başkan Vekili Ali Ekber Değerli, Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Vural, Ak Parti İlçe Başkanı Çetin Taşdemir öğrenciler kamu yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın