AİÇÜ’de Tıp Fakültesi Akademisyenlerine Yeni Yıl Sürprizi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ve İbrahim Çeçen (IC) Vakfı arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında AİÇÜ Tıp Fakültesi’ndeki öğretim üyelerine dizüstü bilgisayar (laptop) hediye edildi.

 AİÇÜ’de Tıp Fakültesi Akademisyenlerine Yeni Yıl Sürprizi

18.01.2024 - 0:56

Güncelleme : 18.01.2024 - 0:56
-- 770 kişi okudu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ve İbrahim Çeçen (IC) Vakfı arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında AİÇÜ Tıp Fakültesi’ndeki öğretim üyelerine dizüstü bilgisayar (laptop) hediye edildi.

IC Vakfı’nın destekleriyle Tıp Fakültesi’ndeki 28 öğretim üyesine alınan dizüstü bilgisayarların dağıtım programı, Tıp Fakültesi’nde yapıldı. Programa AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Önder Şimşek, Prof. Dr. Faruk Kaya ile Prof. Dr. Mucip Genişel ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fuat Sayır, IC Vakfı Müdürü Meral Dinçer ve akademik personel katıldı.

Programda konuşan AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, uluslararası kuruluşlar tarafından üniversitelerin tıp fakültesi olan ve tıp fakültesi olmayan üniversiteler olarak iki grupta değerlendirildiğini belirterek, “Üniversiteler için tüm akademik birimler önemlidir ancak tıp fakültelerinin üniversiteler için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Tıp fakültesi olan üniversiteler her zaman saygınlığı daha fazla olan eğitim kurumları olmuştur” dedi.

AİÇÜ bünyesinde yer alan Tıp Fakültesi’nin Ağrı’daki sağlık sorunlarının giderilmesi noktasında çok önemli görevler üstlendiğine dikkat çeken Prof. Dr. Karabulut, “Hamdolsun Tıp Fakültemiz kuruldu ve bu yıl Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri Ağrı’da eğitim almaya başladı. İnşallah bir yıl sonra toplantılarımızı şu anda inşaatı devam eden fakülte binamızın tamamlanmasıyla orada yapacağız. Tıp Fakültesi binasının faaliyete girmesiyle akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin birçok talebi de karşılanmış olacak” diye konuştu.

Tıp Fakültesi öğretim üyelerine daha iyi imkanlarla çalışma ortamı oluşturmak için çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Karabulut, “Bizler de bu süreçte çalışma arkadaşlarımıza nasıl yardımcı oluruz diye düşündük. IC Vakfı ile istişarede bulunarak, tıp fakültesinde iki yıl çalışan veya çalışmayı taahhüt eden öğretim üyelerine bilgisayar desteği kararı aldık. Eğitim gönüllüsü saygıdeğer iş insanı Sayın İbrahim Çeçen’in şahsında IC Vakfı’na, Üniversitemize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Karabulut, Tıp Fakültesine yeni atanan öğretim üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunarak görevlerinde başarılar diledi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fuat Sayır, Tıp Fakültesine ve öğrencilere desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Karabulut’a, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen’e ve IC Vakfı Müdürü Meral DİNÇER’e teşekkür etti.

IC Vakfı Müdürü Meral Dinçer ise vakıf olarak AİÇÜ personel ve öğrencilerine çok değer verdiklerini belirterek, “Üniversitemiz ile çeşitli alanlarda birçok iş birliğine imza attık. Vakıf olarak elimizden geldiğince Tıp Fakültesine desteklerimizi devam ettireceğiz” dedi. Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın