Cinsel istismar suçundan yatan şahıs cezaevinde intihar etti

Doğubayazıt'ta Sıva yapmak için gittiği evde 6 yaşındaki çocuğa Cinsel istismar suçundan tutuklana M.E. yattığı ceza evinde intihar etti.

 Cinsel istismar suçundan yatan şahıs cezaevinde intihar etti

01.05.2020 - 2:27

Güncelleme : 01.05.2020 - 2:36
-- 607 kişi okudu

Doğubayazıt’ta sıva yapmak için gittiği evde 6 yaşındaki çocuğa Cinsel istismar suçundan tutuklana M.E. yattığı ceza evinde intihar etti.

Sıva yapmak için gittiği evde 6 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunan tutuklu, cezaevinde intihar etti

Doğubayazıt’ta sıva yapmak için gittiği evde, ailenin 6 yaşındaki kız çocuğuna nitelikli cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan 7 çocuk babası mahkum, cezaevinde intihar etti.

1 Nisan günü Doğubayazıt ilçe merkezinde meydana gelen olayda; bir aile, evlerinin dış cephe sıvası için, inşaat işleri ile uğraşan M.E’yi çağırdı. Çalışmanın ikinci gününde M.E, evin tuvaletini kullanmak için aileden izin istedi. İçeriye giren M.E, bu sırada çizgi film izleyen küçük kıza cinsel istismarda bulundu. Eve giren anne, kızının ağladığını görünce ne olduğunu sordu. Küçük kızın konuşmasını engellemek için M.E, düştüğünü söyledi.

Küçük kız, “Hayır anne bu amca yaptı” deyince, M.E. koşarak evden kaçtı. Aile hemen polise giderek, M.E’den şikayetçi oldu. Polis, M.E.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

POLİSE TESLİM ETTİ

Güvenlik güçlerince 4 gün boyunca aranan M.E, 3 gün dağlık yolu kullanarak Taşlıçay ilçesine kaçtı. Husumet yaşanmaması için iki ailenin ortak tanıdığı bir kişi, “Seni İran sınırından yurt dışına kaçıracağım” diyerek, M.E’yi 25 Nisan günü polise teslim etti.

İTİRAF ETTİ

Sorgusunda suçlamaları kabul eden M.E, “Üzerimi giydiğim anda annesi geldi. Ben durumu anlattım. Bağrışma üzerine kaçtım” diye konuştu. M.E. çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

KENDİNİ ASTI

Doğubayazıt Cezaevi’nde tutuklu bulunan M.E, tek başına kaldığı koğuşunda dün gece kendini astı. Ne ile astığı henüz öğrenilemeyen M.E’yi bulan infaz koruma memurları, 112 Acil’i aradı. Cezaevine gelen sağlık ekipleri, M.E.’nin yaşamını yitirdiğini belirledi. M.E.’nin cenazesi Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Cinsel istismar suçundan yatan şahıs cezaevinde intihar etti
Cinsel istismar suçundan yatan şahıs cezaevinde intihar etti

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın