Patnos’ta Toprak Mahsulleri Ofisi geçici şubesi açıldı

Patnos'taki çiftçilerin mahsulünün aracı vasıtasıyla düşük ücretler mukabilinde satılmasını önlemek amacıyla girişimlerde bulunan Patnos Ziraat Odası Başkanı Hakan Hakverdi, ilçeye Toprak Mahsulleri Ofisi Şubesi'ni kazandırdı.

 Patnos’ta Toprak Mahsulleri Ofisi geçici şubesi açıldı

05.08.2023 - 23:07

Güncelleme : 05.08.2023 - 23:14
-- 954 kişi okudu

Patnos’taki çiftçilerin mahsulünün aracı vasıtasıyla düşük ücretler mukabilinde satılmasını önlemek amacıyla girişimlerde bulunan Patnos Ziraat Odası Başkanı Hakan Hakverdi, ilçeye Toprak Mahsulleri Ofisi geçici şubesi’ni kazandırdı.

Toprak Mahsulleri Ofisi şubesinin açılışındaki konuşmasında Başkan Hakverdi, “Çiftçinin aracı vasıtasıyla mahsulünü düşük fiyatlarla satması, hem üretimin durmasına hem de üreticinin emeğinin karşılığını alamamasına sebep oluyordu.

Patnos’ta günlük 150 ton olan arpa ve buğday kotamız 300 tona çıkarılmıştır. Bu konuda bizlere yardımcı olan Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal’a Patnos’lu çiftçiler adına teşekkür ederim dedi.

Hakverdi, çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için Toprak Mahsulleri Ofisi geçici alım merkezi olan Patnos ilçemizde sürekli olan bir Toprak Mahsulleri Ofisi açılmasını istiyoruz dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın