Sağlık İçin Hareket Et Yürüyüşü Düzenlendi

Patnos İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’ etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.

 Sağlık İçin Hareket Et Yürüyüşü Düzenlendi

16.05.2022 - 11:43

Güncelleme : 16.05.2022 - 11:43
-- 673 kişi okudu

Patnos İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’ etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Patnos Kaymakamı Yusuf Cankatar’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir, Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Dursun ve çok sayıda öğrenci ve sağlık çalışanı katıldı.

Yürüyüşe eşlik eden öğrenci ve sağlık çalışanları ile birlikte yürüyen Kaymakam Cankatar, “Bugün gençlerimizle birlikte harekette bereket vardır tabirinin sözünün gereğini yapmak için buradayız.

Toplum sağlığının muhafazası için hareketliliğin önemine vurgu yapmak üzere hep beraber yürüyeceğiz.

Sağlık Bakanlığımız, yaşam boyu sağlıklı bir mecranın oluşturulması yönünde stratejiler belirlemekte, sağlıklı birey ve güçlü toplumların oluşturulması için bu hedeflerin altını dolduracak faaliyetler gerçekleştirmektedir.” dedi.

Kaymakam Cankatar, 10 Mayıs tarihinin, Dünya Sağlık Örgütü tarafından, fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek amacıyla “Sağlık İçin Hareket Et Günü” günü olarak belirlendiğini vurguladı.

Sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nde etrafında gerçekleşen etkinlikte vatandaşlara obezite’nin azaltılması, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirmesi ve farkındalığının artırılması hedeflendi. E.SAVMAN

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın