SOSYAL AĞLAR HUKUKU ÇALIŞTAYININ İLKİ ERZURUM’DA YAPILDI

SOSYAL AĞLAR HUKUKU ÇALIŞTAYININ İLKİ ERZURUM’DA YAPILDI

 SOSYAL AĞLAR HUKUKU ÇALIŞTAYININ İLKİ ERZURUM’DA YAPILDI

01.07.2022 - 14:04

Güncelleme : 01.07.2022 - 14:06
-- 481 kişi okudu

BASIN İLAN KURUMU (BİK) TARAFINDAN HAZIRLANAN VE AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS + PROGRAMI KA 1 GENÇLİK KATILIM FAALİYETLERİ KAPSAMINDA FİNANSE EDİLEN, 7 COĞRAFİ BÖLGEYİ TEMSİLEN 7 ŞEHİRDE DÜZENLENECEK OLAN “DİJİTAL ÇAĞDA SOSYAL AĞLAR HUKUKU ÇALIŞTAYI ERZURUMDA YAPILDI.
Palandöken Gençlik Merkezinde düzenlenen ve başvuranlar arasından seçilen 25 gencin katıldığı çalıştayın moderatörlüğünü İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Turgay Yerlikaya yürüttü.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan BİK Proje koordinatörü Cenk Koray Doğan, Avrupa Birliği projelerinin yapısı ve önemi hakkında bilgi vererek çalıştayın yöntemini anlatan bir sunum yaptı. Doğan, “Bu çalıştaylardan toplayacağımız veriler, Sosyal Ağlar Hukuku yasa çalışmalarında ve BİK’in kendi iç bünyesinde yürüttüğü yasal düzenlemelerin hazırlık çalışmalarında gençlerin önerisi olarak kendine yer bulacak” dedi.

Turgay Yerlikaya, Sosyal Ağlar Hukukunun milli güvenlikle alakalı olduğunu belirterek Çalıştayların paydaşlarının Basın İlan Kurumu ve Avrupa Birliği olmasının önemine değindi. Erasmus projelerinin ve Youthpass sertifikasının gençlere olumlu katkılarının yanı sıra prestij kazandırdığını ifade etti.

Calıştayın kapanışında konuşma yapan Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, konuşmasında bir süredir kamuoyunun gündeminde olan sosyal medya yasasının önemine vurgu yaparak çalıştayları da bu minvalde projelendirdiklerini ifade etti. Onat, “Dijital çağda sosyal ağlar hukuku toplumun hemen hemen her kesimini ilgilendiren bir husus. Çünkü sosyal ağlar birçok kişinin yüz yüze söyleyemediği bir konuyu dile getirdiği bir ortam. Bu durum kimimizi üzüyor, kimimizi kırıyor, dolayısıyla sosyal mecranın insan hukukuna aykırı bir görüntü arz etmemesi gerekiyor” dedi. Onat, BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç’ın bu vesileyle gençlere katılımlarından ötürü teşekkür ettiğini bildirdi.

Bir sonraki çalıştay 14-16 Eylül tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. (BİK)

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın