Sosyal medya paylaşımından dolayı öğretmen hakkında işlem başlatıldı

Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan bilgilere göre, kendilerine bağlı adliye olan Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığınca H.D hakkında sosyal medya üzerinden çocukları hedef alan paylaşımları nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan T.C.K madde 216 kapsamında soruşturma başlatıldığı ve soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü öğrenildi.

 Sosyal medya paylaşımından dolayı öğretmen hakkında işlem başlatıldı

02.03.2022 - 22:51

Güncelleme : 03.03.2022 - 0:02
-- 736 kişi okudu

Muş’un Bulanık ilçesinde bir kadın öğretmen hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdan dolayı işlem başlatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede görevli bir öğretmen tarafından sosyal medyada uygun olmayan bir paylaşımda bulunulduğu belirtildi.

Valilik tarafından kişi hakkında idari tahkikat açıldığı bildirilen açıklamada, sözleşmeli statüsünde olan kişinin tedbiren sözleşmesinin askıya alınmasına yönelik işleme başlandığı kaydedildi.

Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan bilgilere göre, kendilerine bağlı adliye olan Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığınca H.D hakkında sosyal medya üzerinden çocukları hedef alan paylaşımları nedeniyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan T.C.K madde 216 kapsamında soruşturma başlatıldığı ve soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü öğrenildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın