AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı M. Salih Aydın oldu

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi öncesi merakla beklenen AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Avukat Mehmet Salih Aydın oldu.

 AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı M. Salih Aydın oldu

18.01.2024 - 0:48

Güncelleme : 18.01.2024 - 0:48
-- 921 kişi okudu

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi öncesi merakla beklenen AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Avukat Mehmet Salih Aydın oldu.

Uzun bir süredir kamuoyunun merakla beklediği Ak Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Ocak Perşembe günü açıklayacağı Ağrı adayının ismi netleşti ve Mehmet Salih Aydın, Ağrı Belediye Başkan Adayı oldu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Av. Mehmet Salih Aydın, “Öncelikle şunu dile getirmem gerekiyor. Bütün Ağrı halkına minnettarım. Bu süreçte bizimle birlikte demokratik bir şekilde yarışa giren 22 tane bir birinden kıymetli kardeşim, abime bu süreçteki olgun tavırlarından dolayı, teşekkür ediyorum. Yaklaşık bir saat önce, Genel Merkez’de Yerel Yönetimler Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz telefonuyla durumdan haberdar oldum. İnşallah bu gece Ankara’ya geçeceğim, sabahta tebliğ işlemini alacağım.” dedi.

 

Mehmet Salih Aydın Kimdir?

Ağrı Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adaylığını açıklayan Avukat Mehmet Salih Aydın, sadece bir hukukçu ve siyasetçi olarak değil, aynı zamanda demokrat ve toplumsal olaylara ve değerlere duyarlı bir isim olarak dikkat çekiyor
01.01.1977 tarihinde Ağrı Merkez’de dünyaya gelen Mehmet Salih Aydın, evli ve dört çocuk babasıdır. İlköğrenimine Ağrı 15 Nisan İlköğretim Okulu’nda başlayan Aydın, lise eğitimini Ağrı İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

Eğitim hayatının önemli bir dönemeç noktasını oluşturan lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başarıyla tamamlayan Aydın, hukuk alanındaki bilgisini ve deneyimini bu temel üzerine inşa etti. Yüksek lisansını ise İş Sağlığı ve Güvenliği alanında tamamlamış, bu alandaki uzmanlığıyla da öne çıkmıştır.

Avukatlık kariyerine 2000 yılında başlayan Aydın, uzun yıllar boyunca serbest avukatlık mesleğini yerine getirerek bölgesinde önemli bir hukuki aktör haline geldi. Bu süre zarfında, 2012-2018 yılları arasında Türkiye Barolar Birliği Ağrı Delegesi olarak görev alarak, bölgesel düzeydeki hukuki konulara aktif katılım sağladı.

Aydın, 2018-2022 yılları arasında Ağrı Baro Başkanı olarak seçildi ve 4 yıl boyunca çok başarılı bir Baro Başkanlığı yürüttü. Hukuki deneyimi ve liderlik vasıflarıyla Ağrı’nın hukuki sorunlarına çözüm arayan bir yaklaşım sergiledi.

Ağrı Barosuna mükemmel bir hizmet binası da kazandıran Aydın, halen Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olarak görev yaparak, ülke genelindeki hukuki meselelere katkıda bulunuyor.

Ağrı’nın içinde bulunduğu sorunlara çözüm aramak amacıyla Ağrı Sivil Toplum Platformu’nda 2018-2023 yılları arasında Platform Başkanı olarak görev alan Aydın, şehrin sosyal ve ekonomik kalkınması için çalışmalara aktif rol almıştır.

2006-2008 yılları arasında AK Parti Ağrı Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten Aydın, bu süreçte partisinin temsilcisi olarak önemli görevler üstlendi. 22 Temmuz 2008 seçimlerinde Ağrı ilinde 5 vekilin çıkarıldığı dönemde aktif bir rol üstlenerek partisinin başarısına katkı sağladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın