Halit Durak’ın Azmi Engel Tanımıyor

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor hayatına başlayan bedensel engelli sporcu Halit Durak, Vücut Geliştirme Fitness Masterler Türkiye Şampiyonası'nda tekerlekli sandalye kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

 Halit Durak’ın Azmi Engel Tanımıyor

13.03.2024 - 19:49

Güncelleme : 13.03.2024 - 19:49
-- 1.076 kişi okudu

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor hayatına başlayan bedensel engelli sporcu Halit Durak, Vücut Geliştirme Fitness Masterler Türkiye Şampiyonası’nda tekerlekli sandalye kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Ağrılı bedensel engelli sporcu Halit Durak azmi ile engel tanımıyor. Bursa’da 6 yıl önce çalıştığı inşaatın 3’üncü katından düşerek ayaklarından ağır yaralanan 30 yaşındaki Ağrılı Halit Durak, 6-9 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Vücut Geliştirme ve Fitness Türkiye Şampiyonasında ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde Türkiye şampiyonu oldu. Durak, aynı zamanda Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

İl Müdürü Fedai Din’den Tebrik

Başarılı azimli sporcu Halit Durak, antrenörü Çetin Demir ve Spor Hizmetleri Cemil Budak ile beraber Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din’i ziyaret etti. İl Müdürü Din; Türkiye şampiyonu olan kardeşimiz Halit’in bu azmi bizleri çok mutlu etti. İl Müdürlüğü olarak bedensel engelli sporcularımıza desteğimiz devam edecek. Sporcumuzu ve antrenörü Çetin Demir’i tebrik eder, başarılarının devamını diliyorum dedi.

Durak “Hedefim Avrupa’da Altan Madalya Kazanmak”

Bedensel Engelli sporcu Halit Durak, yaptığı açıklamada;” Bedensel engelim beni yıldırmadı, aksine daha çok motive etti. Bana sporu sevdiren Antrenörüm Çetin Demir’e ve Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesine çok teşekkür ediyorum. Türkiye Şampiyonu olduğum uçun çok mutluyum. Hedefim ülkemi Avrupa’da en iyi şekilde temsil etmek ve altın madalya kazandırmak dedi. “

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın