SDF Group Türkiye’de,“Yatırımlarla Büyüyor”

Traktör sektörünün en büyük firmalarından Same ve Deutz-Fahr markalarını son teknoloji ile Bandırma’daki fabrikasında yerli üreten ve satışını hem yurtiçi hem de yurtdışına gerçekleştiren SDF Group, Türkiye’de yaptıkları ve ileriye dönük yatırımları ile ses getirmeye devam ediyor.

 SDF Group Türkiye’de,“Yatırımlarla Büyüyor”

17.01.2022 - 12:13

Güncelleme : 17.01.2022 - 12:27
-- 852 kişi okudu

Traktör sektörünün en büyük firmalarından Same ve Deutz-Fahr markalarını son teknoloji ile Bandırma’daki fabrikasında yerli üreten ve satışını hem yurtiçi hem de yurtdışına gerçekleştiren SDF Group, Türkiye’de yaptıkları ve ileriye dönük yatırımları ile ses getirmeye devam ediyor. Son olarak firma, mevcut fabrika alanının 210.000 m2 ye büyütülmesi ve kapalı alınında 100.000 m2 ye çıkartılmasına yönelik yeni bir fabrika alanı satın aldı.
Türkiye’de yaptığı yatırımın şuan ki değeri yaklaşık 1 Milyar TL nin üzerinde olan firma, yeni fabrika alanı ve eş zamanlı burada faaliyete geçirmeyi hedeflediği birçok yeni proje ile birlikte bu yatırım tutarını en kısa zamanda 2 katına çıkarmayı hedefliyor.

Mevcut fabrikasında, yıllık 20.000 adet traktör üretimi yapabilen firma, bünyesinde birçok operasyonuda barındırıyor. Üretim kompleksi; şanzıman üretim hattı ile birlikte, 2 bağımsız traktör üretim bandı, boyahaneler, yedek parça deposu, eğitim binası, açık-kapalı antrepo, sevkiyat alanları ve idari ofislerden oluşuyor. Bu tesislerde üretimi yapılan 4 farklı traktör markası (Same, Deutz-Fahr, Lamborghini ve Hurlimann) ve yüzlerce model, son teknoloji ile üretilmektedir. Son olarak üretilen traktörlerde Euro-5 motor tipi de kullanılarak, başta Avrupa pazarı olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmektedir. Ki 2019 ve 2020 yılındaki ihracat başarısı TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından da en başarılı firmalar listesine girerek ödüllendirilmiştir. Ayrıca 2020 yılındaki mevcut durumu ile SDF firması FORTUNE 500 En büyük Sanayi Şirketleri listesine de girme başarısını göstermiştir.

SDF’nin yeni fabrika alanın da kısa sürede faaliyete geçirilmesi hedeflenen birçok önemli yatırım planları var. Bir çok proje ve teknoloji transferinin hedeflendiği bu yatırım ile birlikte Türkiye Üretim Tesisleri SDF’nin en önemli yatırımı haline gelecek. Firma yetkililerinin yaptığı açıklamalarda, yeni yatırımların ve fabrikaların hedeflenen noktaya gelmesi ile birlikte yapılacak projelerinde eş zamanlı olarak tek tek duyurulacağı ve büyük ses getireceği özellikle belirtildi.

Yeni fabrika alanının satın alınması ile ilgili yapılan törene Gönen Kaymakamı Dr. Arslan Yurt, Bandırma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar, SDF Türkiye CEO su Giampaolo Cameli, Fabrika Müdürü Gökhan Deniz ve Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın