Tutak’taki trafik kazasında hayatını kaybedenler defnedildi

Tutak'ta iki tır ile bir yolcu otobüsünün karıştığı trafik kazasında hayatını kaybedenlerden 17 yaşındaki Ebrar Tatlı'nın cenazesi Patnos'un Doğansu köyü mezarlığın 'da toprağa verildi.

 Tutak’taki trafik kazasında hayatını kaybedenler defnedildi

09.11.2022 - 16:18

Güncelleme : 09.11.2022 - 16:19
-- 715 kişi okudu

Tutak’ta iki tır ile bir yolcu otobüsünün karıştığı trafik kazasında hayatını kaybedenlerden 17 yaşındaki Ebrar Tatlı’nın cenazesi Patnos’un Doğansu köyü mezarlığın’da toprağa verildi.

Liseden geçen yıl mezun olan genç kızın, üniversite sınavlarına hazırlanmak için İstanbul’daki ağabeylerinin yanına gittiği öğrenildi

Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan Ebrar Tatlı’nın cenazesi, ambulansla ilçeye bağlı Doğansu köyüne getirildi. Genç kızın cenazesi, Bilali Habeşi Camisi’nde kılınan namazın ardından köy mezarlığında defnedildi. Tatlı’nın ailesi, yakınları ve arkadaşları, gözyaşı döktü.

Cenaze törenine, genç kızın yakınlarının yanı sıra Vali Osman Varol, Belediye Başkanı Savcı Sayan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol, AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu ile vatandaşlar katıldı. Liseden geçen yıl mezun olan Tatlı’nın, üniversite sınavlarına hazırlanmak için İstanbul’daki ağabeylerinin yanına gittiği öğrenildi.

Kazada hayatını kaybeden diğer isimler Emrah Solmaz’ın Değirmendüzü köyünde, Eşref Tutak’ın ise merkez mezarlığa defnedildiği öğrenildi.

Van’dan Ağrı istikametine giden 34 EG 1164 plakalı Van Yolu firmasına ait yolcu otobüsü ile biri pancar yüklü iki tırın iki gün önce Tutak ilçe merkezinde karıştığı kazada, alev alan otobüsteki yangın itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürülmüştü. Kazada 8 kişi ölmüş, 18 kişi yaralanmıştı. E.SAVMAN

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın