Hayırsever İşadamı kendi köyüne 15 Milyon TL.’lik Cami yaptırıyor

Hayırsever İşadamı kendi köyüne 15 Milyon TL.’lik Cami yaptırıyor

 Hayırsever İşadamı kendi köyüne 15 Milyon TL.’lik Cami yaptırıyor

21.08.2020 - 11:00

Güncelleme : 21.08.2020 - 11:51
-- 963 kişi okudu

Dedeli Beldesine hayırsever iş adamı Sebahattin Yıldız tarafından kendi köyüne bin kişilik büyük bir Cami,Kuran kursu ve Taziye evi yaptırıyor.

Dedeli Belediye Başkanı Reşit Kıvanç, Ankara merkezli Yıldızlar SSS Holding A.Ş. yönetim kurulu başkanı Sebahattin Yıldız’la yapmış olduğu görüşmede, Belde’nin eksiği olan modern bir cami,kuran kursu ve taziye evi yapımı için proje sunduklarını ve bu projeyi Sebahattin Yıldız’ın kabul ettiğini belirterek, yaklaşık 15 milyon TL.’lik bu projeyi Beldemize kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Merkezi Ankarada bulunan “Madencilik”, “Seramik-Granit” ve “Enerji-Petrol-Makine” sektörlerinin ağırlıkta olduğu “Yıldızlar SSS Holding A.Ş.” yönetim kurulu başkanı Sebahattin Yıldız, Dedeli Belesine Cami, Kuran kursu ve Taziye evi yapacak.

Yıldızlar SSS Holding A.Ş. inşaat ve yatırım ekiplerinin Dedeli Beldesinde yer tesbiti için yapmış oldukları çalışmalar neticesinde binanın konumu, oturumu ve proje işlemleri’ni yaparak, yapılacak olan tesislerin yerlerinin belirlenmesini yaptılar. İlerleyen günlerde tesislerin temel atma töreni yapılacak.

Dedeli Belde Belediye Başkanı Reşit Kıvanç, büyüğümüz Sebahattin Yıldız’ın Beldemize kazandıracağı Cami,Kuran kursu ve taziye evi için Dedeli halkı adına kendisine şükranlarımı sunuyorum dedi.

Öte yandan Yıldızlar SSS Holding A.Ş. yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yıldız, kendi adını taşıyan Dedeli,Pirömer,Akdilek ve Eskikonak köylerinde’de okul yaptırmış ve bu okullarda Eğitim-Öğretim devam etmektedir. E.SAVMAN

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın