Patnos Genç Galericiler esnafından deprem bölgesine yardım

Kendi aralarında organize olan Patnos Genç Galericiler esnafı, içerisinde 30 bin ekmek, 100 adet köy ekmeği, çocuk bezi, çocuk maması, kuru baklagiller, makarna, şeker ve kuru gıdada malzemeleri başta olmak üzere birçok yardım malzemesi bulunan 2 yardım TIR'ını deprem bölgesine gönderdi.

 Patnos Genç Galericiler esnafından deprem bölgesine yardım

09.02.2023 - 14:55

Güncelleme : 09.02.2023 - 14:55
-- 956 kişi okudu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen şiddetli depremlerin ardından afet bölgesine destek için Patnos’ta başlatılan yardım seferberliği sürüyor.

Patnos’ta başta valilik, belediye ve yardım kuruluşlarınca başlatılan yardım çalışmaları ile beraber halk ve esnaflar da yardım çalışmalarına destek olmaya devam ediyor.

Kendi aralarında organize olan Patnos Genç Galericiler esnafı, içerisinde 30 bin ekmek, 100 adet köy ekmeği, çocuk bezi, çocuk maması, kuru baklagiller, makarna, şeker ve kuru gıdada malzemeleri başta olmak üzere birçok yardım malzemesi bulunan 2 yardım TIR’ını deprem bölgesine gönderdi.

Veysel Geçit, Uğur Uygurlu, Harun Yalçınkaya, Abdulhalik Kolkurdu, Harun İşler, Emrah Cangir, Yakup Demir, Cezmi Laçin, Ahmet Altaş öncülüğünde toplanan yardım malzemeleri afet bölgesi Adıyaman ve Kahramanmaraş illerine gönderildi.

Patnos Genç Galericiler esnafından Veysel Geçit, bugün itibari ile 2 Tırımızı deprem bölgesine gönderdik ve yardımlarımız dağıtılmaya başlandı. Önceliğimiz olan Sıcak ekmek ve tandır ekmeğini temin etmek oldu. İki günde yaklaşık 30 bin ekmeği Deprem bölgesine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başlattığımız kampanyaya katılan, ellerinden gelen yardımı deprem bölgesi için yapan meslektaşlarıma ve yardımda bulunan, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın